Eiropas Komisija

Eiropas Komisija ir izveidojusi aktualizētas informācijas lapu par cīņu pret Covid-19

15.01.2021.
Eiropas Komisija ir izveidojusi aktualizētas informācijas lapu par cīņu pret Covid-19

Eiropas Komisija ir izveidojusi un uztur aktualizētas informācijas lapu tiešsaistē, kur ikviens var uzzināt aktuālāko informāciju par cīņu pret Covid-19 uzliesmojumu

https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response_lv

Lasīt tālāk…

Aizvadīta pirmā Latvijas un Lietuvas pārrobežu diskusija par Eiropas nākotni

24.10.2018.
Aizvadīta pirmā Latvijas un Lietuvas pārrobežu diskusija par Eiropas nākotni

Lai labāk saprastu to, kā darbojas Eiropas Savienība un kā norisinās demokrātijas procesi, kas ļauj piedalīties politikas veidošanā Eiropas Savienībā, Europe Direct informācijas centri Jelgavā un Telšos, Lietuvā, ceturtdien, 18.oktobrī, rīkoja kopīgu diskusiju jauniešiem.
Lasīt tālāk…

Latvijas un Lietuvas jaunieši Jelgavā diskutēs par Eiropas nākotni

17.10.2018.
Latvijas un Lietuvas jaunieši Jelgavā diskutēs par Eiropas nākotni

Lai labāk saprastu to, kā darbojas Eiropas Savienība un kā norisinās demokrātijas procesi, kas ļauj piedalīties politikas veidošanā Eiropas Savienībā, Europe Direct informācijas centri Jelgavā un Telšos, Lietuvā, ceturtdien, 18.oktobrī, rīko kopīgu diskusiju jauniešiem. Lasīt tālāk…

2015. gads visā Eiropā – gads attīstībai!

17.02.2015.
2015. gads visā Eiropā – gads attīstībai!

2015. gads Eiropas Savienībā ir Eiropas gads attīstībai. Jau kopš 1983. gada Eiropas Savienībā ik gadu tiek nosaukta gada centrālā tēma, kam gada garumā tiek pievērsta pastiprināta uzmanība un publicitāte. Šogad pirmo reizi Eiropas Savienības vēsturē gada tēma veltīta ārpolitikas jautājumiem.

Tēmas izvēle saistīta ar to, ka 2015. gadā noslēdzas ANO Tūkstošgades attīstības mērķu sasniegšanas termiņš un starptautiskajai sabiedrībai jāvienojas par jaunu attīstības sadarbības mērķu ietvaru nākošajiem 15 gadiem.
Lasīt tālāk…

ES mājā atklās Eiropas Pilsoņu gadu

13.03.2013.
ES mājā atklās Eiropas Pilsoņu gadu

Piektdien, 15.martā, 11:00 Eiropas Savienības (ES) mājā Aspazijas bulvārī 28 tiks dota zaļā gaisma Eiropas Pilsoņu gada aktivitātēm Latvijā, vienlaikus atzīmējot arī Starptautisko patērētāju dienu. Saskaņā ar jaunākās Eirobarometra aptaujas rezultātiem katrs ceturtais Latvijas pilsonis par lielāko personīgo ieguvumu no ES uzskata tieši uzlabotas patērētāju tiesības. Lasīt tālāk…

Eiropas Komisija izsludina 2013. gadu par Eiropas Pilsoņu gadu

14.01.2013.
Eiropas Komisija izsludina 2013. gadu par Eiropas Pilsoņu gadu

2013. gadam sākoties, Eiropas Komisija ievada Eiropas Pilsoņu gadu, kas veltīts pilsoņiem un viņu tiesībām. Šis gads ir izšķirīgs brīdis Eiropas integrācijas procesā, proti, 2013. gads iezīmē ar Māstrihtas līgumu 1993. gadā ieviestās ES pilsonības 20. gadadienu un atgādina, ka līdz Eiropas Parlamenta vēlēšanām ir palicis viens gads. Lasīt tālāk…

Europe Direct Jelgavā saņēmis finansējumu projekta īstenošanai 2013.- 2017. gadā

14.01.2013.

2012. gada nogalē saņemts apstiprinājums Jelgavas novada pašvaldības pieteikumam Eiropas Komisijas organizētajā projektu konkursā par Europe Direct informācijas centra darbību un finansējuma saņemšanu laika posmā no 2013.-2017. gadam. Lasīt tālāk…

Eiropas mobilitātes nedēļa 2012 – „Attīsties pareizajā virzienā”

21.09.2012.
Eiropas mobilitātes nedēļa 2012 – „Attīsties pareizajā virzienā”

No 16. līdz 22. septembrim cilvēki visā pasaulē tiek aicināti aizdomāties par savu transporta līdzekļu izmantošanas nepieciešamību un iespēju robežās samazināt auto izplūdes gāzes un troksni, padarot vidi veselīgāku.

Varbūt ir iespēja pārplānot aktivitātes tā, lai tās veicamas vienā brauciena reizē, varbūt kādu no reizēm var izmantot sabiedrisko transportu vai varbūt izvēlēto mērķi var sasniegt dodoties kājām vai ar velosipēdu un nemaz nav nepieciešams izmantot auto. Jāakcentē Eiropas valstis: Nīderlande, Vācija, Dānija, kur pārvietošanās ar velosipēdu ir diezgan pašsaprotams un komfortabls pārvietošanās veids, reizē dabai draudzīgs un veselīgs.

Eiropas Komisija aicina domāt globāli un katram būt atbildīgam par sevis radītajām sekām. Pēdējos desmit gadus Eiropas mobilitātes nedēļa ir atbalstījusi centienus radīt iedzīvotājiem patīkamāku un veselīgāku vidi, mudinot viņus mazināt satiksmi un veicinot ilgtspējīgu un ar muskuļu spēku darbināmu transporta veidu izmantošanu.

Mobility_week

Eiropas Komisija izsludina projektu konkursu par “Europe Direct” informācijas centru uzturēšanu

20.07.2012.
Eiropas Komisija izsludina projektu konkursu par “Europe Direct” informācijas centru uzturēšanu

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā izsludina projektu konkursu par “Europe Direct” informācijas centru uzturēšanu 2013.-2017.gadā.

“Europe Direct” ir visu Eiropas Savienību (ES) aptverošs informācijas tīkls, kas aptver zvanu kontaktcentru, informācijas sniegšanu tiešsaistē un vietējos informācijas centrus.

Pašreizējo deviņu Latvijā izveidoto informāciju punktu “Europe Direct” darbība beigsies 2012. gada nogalē, un nākamais informācijas tīkla darbības termiņš ir paredzēts pieciem gadiem (2013. – 2017. gads).

Tīkla mērķis ir nodrošināt, lai centri varētu sniegt informāciju par komunikācijas prioritātēm, kā arī par citiem iedzīvotājiem būtiskiem jautājumiem. Eiropas Komisija pastiprina šīs komunikācijas aktivitātes, lai sniegtu atbildes uz iedzīvotāju uzdotajiem jautājumiem par ES, lai veicinātu diskusijas par Eiropu Savienību un lai organizētu pasākumus vietējā līmenī. Vienlaikus informācijas punkti sniedz atgriezenisko saiti Eiropas Savienības institūcijām.

Veiksmīgajiem projekta konkursa dalībniekiem ir tiesības saņemt no Eiropas Komisijas ikgadēju darbības dotāciju vienreizēja maksājuma formā, apmērā no 12 000 līdz 20 000 eiro gadā katram informācijas centram. Eiropas Komisijas finansējumam jābūt papildinātam ar finansējumu no citiem avotiem.

Latvijai pieejamais finansējums ir 160 000 EUR gadā, kas ļauj izveidot vismaz 8 informācijas centrus. Termiņš projektu iesniegšanai – 2012.gada 10. septembris.

Pilna informācija par projektu konkursu un pieteikuma veidlapa atrodama EK pārstāvniecības Latvijā tīmekļa vietnē šeit .

Iepriekšējā konkursā piedalījās pilsētu un novadu pašvaldības, bibliotēkas, nevalstiskās organizācijas. Pašlaik “Europe Direct” informācijas punkti atrodas Gulbenes bibliotēkā, Valmieras bibliotēkā, Jelgavas novada pašvaldībā, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras filiālēs: Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Daugavpilī, Rēzeknē un Jēkabpilī.

Pieprasītākie pakalpojumi Europe Direct informācijas centros ir bijuši: uzziņu sniegšana par Eiropas Savienības jautājumiem, pasākumi, semināri, lekcijas; informatīvie materiāli.

konkurss

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Žanna Otisone
Tālr:67085410
Zanna.otisone@ec.europa.eu

EK sniedz ieteikumus par budžeta pasākumiem un ekonomikas reformām 2012. gadā

08.06.2012.
EK sniedz ieteikumus par budžeta pasākumiem un ekonomikas reformām 2012. gadā
2012. gada 30. maijā Eiropas Komisija ir pieņēmusi virkni ieteikumu par budžeta pasākumiem un ekonomikas reformām, lai palielinātu finanšu stabilitāti, sekmētu izaugsmi un radītu darbavietas visā ES.
Šie ieteikumi ir adresēti konkrētām valstīm, ņemot vērā to individuālo situāciju.
 
Ieteikumus reformām Latvijai 2012. gadā variet apskatīt:
http://ec.europa.eu/europe2020/pdf/nd/csr2012_latvia_lv.pdf
logo_EC


Iesakām