Par EUROPE DIRECT centru Jelgavā

EUROPE DIRECT ir 2005. gadā izveidots Eiropas Komisijas informācijas centru tīkls, kas darbojas visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs, lai sniegtu bezmaksas informāciju ikvienam iedzīvotājam par ES darbības jomām, kā arī aicinātu ikvienu iesaistīties ES notiekošajos procesos un izmantot iespējas, ko sniedz dalība ES. Savukārt, Eiropas Komisijai ar EUROPE DIRECT centru palīdzību ir iespēja uzzināt, ko par ES zina un domā iedzīvotāji reģionos.

edic2022

2021. gada 1. maijā jaunajā projekta periodā 2021-2025 darbu uzsāka vairāk kā 420 EUROPE DIRECT centri visā Eiropā, Latvijā darbojas septiņi – Austrumlatgalē (Rēzeknē), Jelgavā, Jēkabpilī, Kurzemē (Kuldīgā), Gulbenē, Vidzemē (Valmierā) un Ventspilī.
EUROPE DIRECT centrs Jelgavā darbojas kopš 2005.gada maija, to izveidoja Jelgavas rajona padome ar Eiropas Komisijas finansiālu atbalstu. Pašlaik centra uzturošā struktūra ir Jelgavas novada pašvaldība.
Centra galvenās mērķa grupas ir bērni un jaunieši (skolēni un studenti), seniori, uzņēmēji, NVO pārstāvji, pedagogi un bibliotekāri.

EUROPE DIRECT centrs piedāvā:

  • saņemt atbildes uz jautājumiem par ES pēc iespējas tuvu savai dzīves vietai;
  • bezmaksas informatīvos materiālus par ES darbības jomām un prioritātēm;
  • pasākumus un prezentācijas skolās un bibliotēkās par ES aktuālajām tēmām;
  • konkursus un diskusijas par aktuāliem ES jautājumiem;
  • seminārus un apmācības par ES tematiku.

EUROPE DIRECT centrā Jelgavā, Pasta ielā 37, Jelgavā

un
EIROPAS MĀJĀ, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā
SATIEC ekspertu Eiropas Savienības jautājumos
JAUTĀ par Eiropas Savienību
DISKUTĒ par Eiropas Savienības nākotni
 Iesakām