Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

Eiropas Komisijas pārstāvniecībai Latvijā jauna vadītāja

16.04.2021.
Eiropas Komisijas pārstāvniecībai Latvijā jauna vadītāja

16. aprīlī Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājas pienākumus sākusi pildīt Zane Petre. Viņa ir uzkrājusi lielu pieredzi Latvijas un Eiropas diplomātijā, strādājusi Latvijas Ārlietu ministrijā, arī kā Eiropas korespondente, Politiskā direktora birojā kā Starptautisko operāciju un krīžu noregulējuma nodaļas vadītāja, pārstāve Krīžu pārvarēšanas civilo aspektu komitejā no Latvijas Pastāvīgās pārstāvniecības ES Briselē, kā arī kancelejas vadītāja Moldovā. Lasīt tālāk…

Skolēni un citi interesanti tiek aicināti piedalīties „Eiropas eksāmenā”

02.04.2015.
Skolēni un citi interesanti tiek aicināti piedalīties „Eiropas eksāmenā”

Vai zini, ko Latvija dara kā Eiropas Savienības Padomes prezidējošā valsts? Vai atceries, kurā gadā Latvija iestājās ES? Vai zini, kad svin Eiropas dienu?
Lai veicinātu ikviena Latvijas iedzīvotāja, īpaši skolēnu, zināšanas par šiem un citiem ar Eiropas Savienību saistītiem jautājumiem, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā aicina ikvienu interesentu šā gada 8.maijā piedalīties „Eiropas eksāmenā”, ko tiešsaistē varēs kārtot www.esmaja.lv. Lasīt tālāk…

Eiropas Komisija Latvijā uzsāk sabiedrības informēšanas kampaņu “ES strādā mūsu labā”

16.02.2015.

Februārī Eiropas Komisija (EK) Latvijā uzsāk sabiedrības informēšanas kampaņu “ES strādā mūsu labā”. Tās mērķis ir vērst iedzīvotāju uzmanību uz Eiropas Savienības (ES) sniegtajām iespējām, kas veicina ekonomisko izaugsmi un nodarbinātību. Latvijā kampaņa vērsta uz jauniešu nodarbinātības un izglītības jautājumiem – aptverot ERASMUS+ un Jauniešu garantijas piedāvātās iespējas. Lasīt tālāk…

Iegūst balvu nominācijā “Pašvaldība ES vērtību un iespēju popularizēšanai”

01.10.2014.
Iegūst balvu nominācijā “Pašvaldība ES vērtību un iespēju popularizēšanai”

26. septembrī Jelgavas pilsētas kultūras namā norisinājās konkursa „Eiropas gada pašvaldība” noslēguma pasākums, kurā tika apbalvoti konkursa laureāti, sveicot gan uzvarētājus lielo pilsētu, mazo novadu un lielo novadu kategorijās, gan atsevišķās nominācijās, un īpaši suminot arī novadu un pilsētu virzītos „Eiropas Gada cilvēkus”. Svinīgajā sarīkojumā Jelgavas novads saņēma balvu nominācijā „Pašvaldība ES vērtību un iespēju popularizēšanai”, ko pasniedza Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā. Vēl šajā nominācijā apbalvoja Jelgavas pilsētas pašvaldību un Rundāles novada pašvaldību.
Lasīt tālāk…

1. maijā svinēsim Latvijas 10-gadi Eiropas Savienībā

16.04.2014.
1. maijā svinēsim Latvijas 10-gadi Eiropas Savienībā

1. maijā Rīgā norisināsies Eiropas dienas svētki visai ģimenei – “Kultūras vasarnīca Esplanādē 2014″

Iepazīstities ar pasākuma afišu un programmu!

10 gades pasākumu kalendārs – skatīt šeit

Vairāk informācijas par pasākumiem skatiet mājas lapā www.esmaja.lv

10gadi AFISA_Eiropas_diena

Izsludina Latvijas prezidentūras ES Padomē logo konkursu

08.07.2013.
Izsludina Latvijas prezidentūras ES Padomē logo konkursu

Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts izsludina metu konkursu, kas māksliniekiem paver unikālu iespēju radīt Latvijas prezidentūras grafisko zīmi jeb logo. Konkursā aicināti piedalīties dizaina vai grafikas profesionāļi, ar pieredzi vizuālās identitātes mākslinieciskā risinājuma izveidē. Lasīt tālāk…

ES mājā atklās Eiropas Pilsoņu gadu

13.03.2013.
ES mājā atklās Eiropas Pilsoņu gadu

Piektdien, 15.martā, 11:00 Eiropas Savienības (ES) mājā Aspazijas bulvārī 28 tiks dota zaļā gaisma Eiropas Pilsoņu gada aktivitātēm Latvijā, vienlaikus atzīmējot arī Starptautisko patērētāju dienu. Saskaņā ar jaunākās Eirobarometra aptaujas rezultātiem katrs ceturtais Latvijas pilsonis par lielāko personīgo ieguvumu no ES uzskata tieši uzlabotas patērētāju tiesības. Lasīt tālāk…

Europe Direct Jelgavā saņēmis finansējumu projekta īstenošanai 2013.- 2017. gadā

14.01.2013.

2012. gada nogalē saņemts apstiprinājums Jelgavas novada pašvaldības pieteikumam Eiropas Komisijas organizētajā projektu konkursā par Europe Direct informācijas centra darbību un finansējuma saņemšanu laika posmā no 2013.-2017. gadam. Lasīt tālāk…

EK pārstāvniecības vadītāja apmeklē Jelgavu, Bausku un Jēkabpili

29.10.2012.
EK pārstāvniecības vadītāja apmeklē Jelgavu, Bausku un Jēkabpili

inna_steinbuka_foto-ilmars_znotinsOtrdien, 30.oktobrī, Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka dodas divu dienu vizītē uz Jelgavu, Bausku un Jēkabpili, lai klātienē iepazītos ar Eiropas Savienības (ES) fondu finansēto projektu devumu iedzīvotāju dzīvē un uzklausītu pašvaldību un iedzīvotāju viedokli par būtiskākajiem ES un Latvijā risināmajiem jautājumiem, piemēram, jauniešu bezdarbu vai iespējamo Latvijas pievienošanos eirozonai. Lasīt tālāk…

Eiropas Komisija izsludina projektu konkursu par “Europe Direct” informācijas centru uzturēšanu

20.07.2012.
Eiropas Komisija izsludina projektu konkursu par “Europe Direct” informācijas centru uzturēšanu

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā izsludina projektu konkursu par “Europe Direct” informācijas centru uzturēšanu 2013.-2017.gadā.

“Europe Direct” ir visu Eiropas Savienību (ES) aptverošs informācijas tīkls, kas aptver zvanu kontaktcentru, informācijas sniegšanu tiešsaistē un vietējos informācijas centrus.

Pašreizējo deviņu Latvijā izveidoto informāciju punktu “Europe Direct” darbība beigsies 2012. gada nogalē, un nākamais informācijas tīkla darbības termiņš ir paredzēts pieciem gadiem (2013. – 2017. gads).

Tīkla mērķis ir nodrošināt, lai centri varētu sniegt informāciju par komunikācijas prioritātēm, kā arī par citiem iedzīvotājiem būtiskiem jautājumiem. Eiropas Komisija pastiprina šīs komunikācijas aktivitātes, lai sniegtu atbildes uz iedzīvotāju uzdotajiem jautājumiem par ES, lai veicinātu diskusijas par Eiropu Savienību un lai organizētu pasākumus vietējā līmenī. Vienlaikus informācijas punkti sniedz atgriezenisko saiti Eiropas Savienības institūcijām.

Veiksmīgajiem projekta konkursa dalībniekiem ir tiesības saņemt no Eiropas Komisijas ikgadēju darbības dotāciju vienreizēja maksājuma formā, apmērā no 12 000 līdz 20 000 eiro gadā katram informācijas centram. Eiropas Komisijas finansējumam jābūt papildinātam ar finansējumu no citiem avotiem.

Latvijai pieejamais finansējums ir 160 000 EUR gadā, kas ļauj izveidot vismaz 8 informācijas centrus. Termiņš projektu iesniegšanai – 2012.gada 10. septembris.

Pilna informācija par projektu konkursu un pieteikuma veidlapa atrodama EK pārstāvniecības Latvijā tīmekļa vietnē šeit .

Iepriekšējā konkursā piedalījās pilsētu un novadu pašvaldības, bibliotēkas, nevalstiskās organizācijas. Pašlaik “Europe Direct” informācijas punkti atrodas Gulbenes bibliotēkā, Valmieras bibliotēkā, Jelgavas novada pašvaldībā, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras filiālēs: Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Daugavpilī, Rēzeknē un Jēkabpilī.

Pieprasītākie pakalpojumi Europe Direct informācijas centros ir bijuši: uzziņu sniegšana par Eiropas Savienības jautājumiem, pasākumi, semināri, lekcijas; informatīvie materiāli.

konkurss

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Žanna Otisone
Tālr:67085410
Zanna.otisone@ec.europa.euIesakām