Skolēni un citi interesanti tiek aicināti piedalīties „Eiropas eksāmenā”

02.04.2015.

Vai zini, ko Latvija dara kā Eiropas Savienības Padomes prezidējošā valsts? Vai atceries, kurā gadā Latvija iestājās ES? Vai zini, kad svin Eiropas dienu?
Lai veicinātu ikviena Latvijas iedzīvotāja, īpaši skolēnu, zināšanas par šiem un citiem ar Eiropas Savienību saistītiem jautājumiem, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā aicina ikvienu interesentu šā gada 8.maijā piedalīties „Eiropas eksāmenā”, ko tiešsaistē varēs kārtot www.esmaja.lv.

Savukārt no 1.aprīļa ikviens ir aicināts sākt gatavoties „Eiropas eksāmenam”, iepazīstoties ar mācību materiāliem, kas ir pieejami mājas lapā www.esmaja.lv un portālā www.e-klase.lv. Mācību materiālos ir iekļauta informācija par Eiropas Savienības vēsturi, eirozonas izveidi, Latvijas dalību Eiropas Savienībā u.c. nozīmīgām tēmām. Turklāt šogad mācību materiāls ir papildināts ar divām jaunām prezentācijām – par Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē un Eiropas gadu attīstībai.

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka uzsver: „Ņemot vērā, ka Latvija jau 11 gadus ir Eiropas Savienības dalībvalsts, ikvienam no mums ir konkrēta zināšanu bāze par Eiropas Savienību. Dalība „Eiropas eksāmenā” ir lieliska iespēja pierādīt savas zināšanas un arī laimēt vērtīgas balvas. Eksāmens ir piemērots kā skolēniem, tā arī citiem interesentiem. Ikvienam no mums jābūt erudītam un ieinteresētam jautājumos, kas saistīti ar Eiropas Savienību, jo mēs esam tās daļa.”

Piedaloties „Eiropas eksāmenā”, dalībnieki varēs iegūt arī vērtīgas balvas. Trīs vecuma grupās erudītākajiem skolēniem – 1.vietas ieguvējiem tiks dāvāts ceļojums, 2. vietas ieguvēji balvā saņems datorus, bet tie, kas ieņems 3. vietu, iegūs planšetdatorus. Tikmēr sešiem erudītākās skolas skolotājiem būs iespēja doties divu dienu ekskursijā uz Tallinu, lai paplašinātu savu profesionālo zināšanu loku un uzkrātu spēkus tālākam darbam. Jāpiebilst, ka planšetdators tiks dāvināts arī tam Latvijas iedzīvotājam, kurš, kārtojot eksāmenu, apliecinās vislabākās zināšanas par Eiropas Savienību.

„Eiropas eksāmens” Latvijā norisinās jau otro gadu. Pērn tajā piedalījās skolēni no 283 skolām, kopā ar pieaugušajiem - turpat 3 000 Latvijas iedzīvotāju. Galveno balvu – ceļojumu uz Eiropas Savienības „sirdi” Briseli – ieguva seši skolēni. Savukārt erudītākās skolas titulu un septiņus planšetdatorus saņēma Valmieras Valsts ģimnāzija, kuras skolēni īpaši aktīvi piedalījās eksāmenā un guva tajā augstus rezultātus. Tāpat planšetdators tika izlozēts arī citu eksāmenu kārtojušo interesentu vidū, kuri skolas gaitas jau bija pabeiguši.

 Papildu informācija:

Liene Reine-Miteva
EKP Komunikācijas nodaļa
liene.reine@ec.europa.eu
+371 67 085 416, +371 26 606 109

Zane Ieviņa
SIA “P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”
Zane.ievina@prae.lv
+371 67 812 241, +371 20283764

Eiropas eksamens_informativais plakats Iesakām